АПОСТИЛЬ НА ДИПЛОМИ ТА ІНШІ ДОКУМЕНТИ ОСВІТИ

Атестати та дипломи з додатками
(додаток рахується як окремий документ)
1600 грн.1 тиж.
Освітні документи радянського зразка та 90х років **1600 гр.1 міс.+
(можливі відмови)

Апостиль на освітні документи: дипломи, додатки до дипломів, атестати, додатки до атестатів, довідки з університету, академічні виписки, довідки з вищих навчальних закладів м. Львів і всієї України, проставляється в Міністерстві освіти і науки України.

ЯК ВИГЛЯДАЄ АПОСТИЛЬ?

Апостиль це окремий бланк, що пришивається або приклеюється до оригіналу освітнього документа. На всі освітні документи, що видані в Україні апостиль проставляється виключно на оригінали цих документів і повинен залишатися на них постійно. На дійсність такого документа в Україні апостиль не впливає.

ВИДИ ДОКУМЕНТІВ І СТРОКИ ПРОСТАВЛЕННЯ АПОСТИЛЯ

Атестати з додатками і дипломи з додатками діляться на три основні категорії.

  1. Документи, що видані до 2002 року –  вважаються документами старого зразка,  вони видані в Радянському Союзі або в незалежній Україні до запровадження електронного реєстру освітніх документів. Апостиль на такі документи проставляється виключно “під запит”. Міністерства освіти України надсилає запит до відповідних навчальних закладів, очікує на відповідь з приводу того чи іншого документу, тому проставлення апостиля на такий документ триває від місяця робочих днів і більше. До документів які апостилюються під запит також належать усі виписки навчальні плани академічні довідки і інші документи які не є дипломами та додатками або атестатами та додатками. Документи які складені з кількох аркушів наприклад додатки до дипломів або академічні виписки повинні бути скріплені нитками або прошнуровані, пронумеровані і засвідчені печаткою на місці цього скріплення, в іншому випадку проставлення апостиля буде відмовлено.
  2. Документи що видані з 2002 року по 2015 рік – це так звані “пластикові” дипломи які зареєстровані в системі “Освіта”, перевірка яких відбувається достатньо швидко, і саме тому апостиль на них можна проставляти як в терміновому, так і не терміновому порядку. Для пластикових атестатів з додатками та дипломів з додатками терміновий апостиль виконується за (3) три дні з моменту подачі в МОН, для нетермінового проставлення апостиля потрібно десять (10) робочих днів за умови якщо документи належним чином видані і внесені в систему “Освіта”. За певних умов, документи деяких вищих навчальних закладів не вносилися в систему “Освіта”. Зокрема деякі ВНЗ Міністерства внутрішніх справ або Міністерства надзвичайних ситуацій і деякі приватні навчальні заклади, тому такі дипломи і додатки подаються на апостиль “під запит”.
  3. Третій тип освітніх документів, які видавалися в Україні з 2015 року і видаються по теперішній час – це так звані дипломи і додатки “нового” або як його ще називають “європейського” зразка. Дипломі ранніх партій часто не підлягають апостилюванню, тому що печатка на них є не “мокрою”, а факсимільно надрукованою на кольоровому принтері разом з бланком диплома чи додатка до такого диплома. Додатки які складаються з 7-11 сторінок часто не скріплені ниткою, не прошнуровані, не пронумеровані а скріплені степлером, і, у зв’язку з цим у проставленні апостиля часто буває відмова, відповідно, особа, що подає документи нового зразка, останнього європейського стандарту на апостиль повинна переконатися що печатка на її документі “мокра”, справжня, що додаток пронумерований прошнурований і тільки в цьому випадку можна приносити і подавати на апостиль. В іншому випадку звернутися до деканату відповідного вищого навчального закладу для заміни такого документа.  З нашого досвіду деканати замінюють такі документи протягом кількох тижнів. Порядок проставлення апостиля для документів стандарту європейського зразка становить, так само як і для “пластикових”, 3 робочих дні – терміновий апостиль, 10 робочих днів апостиль не терміновий.

Бюро перекладів “Експрес” з задоволенням проконсультує вас з усіх питань щодо апостиля на всі види документів. Читайте наші інші статті, про інші види апостиля.