Довідка (Заява) про не перебування в шлюбі/цивільний стан

Заява про не перебування в шлюбі/цивільний стан

Довідка про відсутність шлюбу в Україні оформляється виключно у вигляді заяви, посвідченої нотаріусом. Щоб отримати таку заяву, заявник повинен особисто з’явитися до нотаріуса, переклад на іноземну мову виконується пізніше.

Такий документ необхідний для осіб, що бажають укласти шлюб закордоном. Така довідка необхідна для реєстрації шлюбу. Вона фактично підтверджує, що певна особа не знаходиться в шлюбі та/або фактичних шлюбних відносинах. Без такого документа укласти шлюб закордоном буде важко.

В інших країнах подібна довідка може видаватися органами аналогічними нашому РАЦС, судом, прокуратурою, або також, як в Україні мати вигляд нотаріально посвідченої заяви або афідавіту.

Де отримати/оформити довідку про сімейний стан?

Відповідно до Українського законодавства у 2017 році. Всі бажаючі можуть засвідчити факт не перебування у шлюбі в нотаріальній конторі – приватні, чи державній. Така довідка, як вже зазначалось, має вигляд заяви що посвідчується тільки при особистій присутності. Фактично, нотаріус тільки посвідчує вірність підпису особи-заявника під заявою певного змісту. З собою заявнику необхідно принести наступні папери:

  • Громадянський паспорт;
  • Документ, який підтверджує розірвання попереднього шлюбу (необхідно, якщо заявник раніше був у шлюбу).
  • Ідентифікаційний код платника податків;

Таким чином, звернувшись до нотаріуса та маючи вищевказані документи клієнт отримує заяву про не перебування в шлюбі всього за 10-15 хвилин. Вартість в середньому від 150 до 250 гривень, в залежності від конкретного нотаріуса.

Строк дії заяви про цивільний стан

В кожній іноземній державі є окремі вимоги до строку дії заяви про цивільний стан. Як правило, довідка/заява про відсутність шлюбу дії від 1 до 3 місяців (тому, що вважається, що за довший час особа може укласти новий шлюб) в залежності від обставин.