Довідка (Заява) про не перебування в шлюбі/цивільний стан

Довідка про неперебування в шлюбі, а точніше – заява.

Довідка про відсутність шлюбу в Україні оформляється виключно у вигляді заяви, посвідченої нотаріусом. Щоб отримати таку заяву, заявник повинен особисто з’явитися до нотаріуса, переклад на іноземну мову виконується пізніше. Довідка про неперебування в шлюбі

Якщо ви перебуваєте закордоном, таку заяву можна оформити в українському консульстві. Такий документ необхідний для осіб, що бажають укласти шлюб закордоном. Така довідка/заява необхідна для реєстрації шлюбу. Вона фактично підтверджує, що певна особа не знаходиться в шлюбі та/або фактичних шлюбних відносинах. Без такого документа укласти шлюб закордоном буде важко.

В інших країнах подібна довідка може видаватися органами аналогічними нашому РАЦС, судом, прокуратурою, або також, як в Україні мати вигляд нотаріально посвідченої заяви або афідавіту.

Де отримати/оформити Довідка про неперебування в шлюбі?

Відповідно до Українського законодавства у 2017 році. Всі бажаючі можуть засвідчити факт не перебування у шлюбі в нотаріальній конторі – приватні, чи державній. Така довідка, як вже зазначалось, має вигляд заяви що посвідчується тільки при особистій присутності. Фактично, нотаріус тільки посвідчує вірність підпису особи-заявника під заявою певного змісту. З собою заявнику необхідно принести наступні папери:

  • Громадянський паспорт;
  • Документ, який підтверджує розірвання попереднього шлюбу (необхідно, якщо заявник раніше був у шлюбу).
  • Ідентифікаційний код платника податків;

Таким чином, звернувшись до нотаріуса та маючи вищевказані документи клієнт отримує заяву про не перебування в шлюбі всього за 10-15 хвилин. Вартість в середньому від 150 до 250 гривень, в залежності від конкретного нотаріуса.

Строк дії заяви про цивільний стан

В кожній іноземній державі є окремі вимоги до строку дії заяви про цивільний стан. Як правило, довідка/заява про відсутність шлюбу дії від 1 до 3 місяців (тому, що вважається, що за довший час особа може укласти новий шлюб) в залежності від обставин.

Бюро перекладів ЕКСПРЕС проставить апостиль на заяву/довідку про цивільний стан, а також виконає переклад на потрібну іноземну мову.