ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЧЕРЕЗ АФІДЕВІТ – ЛЬВІВ

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ДОКУМЕНТІВ ЧЕРЕЗ АФІДЕВІТ

Тенденція переходу на документообіг без печаток і навіть без підписів спостерігається в Україні останнім часом. Така практика створює багато проблем при подачі документів за кордон. Оскільки, майже всі іноземні установи вимагають, щоб документ було тим чи іншим чином легалізовано (апостильовано), а легалізація або апостиль передбачають перевірку справжності підпису і печатки на документі, виходить, що документ без мокрого підпису і печатки, стає неможливо апостилювати і подати до установ іноземних держав.

Афідевіт

До документів без печатки зараз відносяться витяги про право власності, багато витягів про реєстрацію підприємства, поліцейські довідки і ще багато так званих “електронних документів.” Уряд також планує взагалі “відмовитись” від довідок про відсутність судимості і про прописку. Все це створює катастрофічні наслідки для осіб, які подають документи наприклад в Італію, на громадянство або на возз’єднання сім’ї. Неможливо апостилювати –  неможливо легалізувати в консульстві – неможливо подати документи в Італії.

Але вихід є!

Легалізація через афідевіт:

Документ, що не містить печатки прикріплюється нотаріусом до афідевіту (свідчення під присягою) в якому особа повідомляє про те, що факти, що містяться в прикріпленому документі є вірними і сам документ є справжнім, а нотаріус засвідчує справжність підпису такої особи і скріплює цей документ власним підписом і печаткою.

Після цього на афідевіт ставиться апостиль або інший вид легалізації.

Для того щоб зробити легалізацію через афідевіт у Львові потрібно:

  • оригінал документа
  • паспорт + ідентифікаційний код
  • 1-2 години  часу.